tagi:
date 28.06.2020
date 0 komentarzy
Prev Wróć

Piknik Country i Folk 2020 – Mrągowo

Piknik Country i Folk 2020 – Mrągowo

Piknik Country i Folk 2020 – powiew artystycznej świeżości w miejscowości Mrągowo to temat, który jest wart omówienia. Mrągowo już od wielu lat słynie nie tylko z pięknych krajobrazów i doskonałych warunków do uprawiania różnorakich form wodnej turystyki. Wspomniane miasteczko obrali sobie za cel również entuzjaści muzycznej rozgrywki na najwyższym poziomie. Fakt ten wcale nie jest niczym dziwnym, bo to właśnie w Mrągowie odbywa się cykliczna impreza Piknik Country. Z reguły, jest to cykl występów koncertów reprezentujących przede wszystkim nurt muzyki country w kraju i zagranicą. Czasami jednak zdarza się, że wydarzenie uświetnią swoimi ambitnymi występami artyści reprezentujący gatunki wpisujące się w muzyczny mainstream. W tym artykule postaramy się pokrótce charakterystyce całego festiwalu i różnym przemiłym smaczkom, które sprawiły, że zaskarbił on sobie poczytne miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Lokalizacja cyklu imprez

Być może do sukcesu festiwalu przyczyniło się bajkowe usytuowanie Mrągowa, które bez żadnego cienia wątpliwości spotęgowało duchowe doznania płynące z kontemplacji znakomicie interpretowanych utworów muzycznych. Zasadniczo w ramach festiwalu aranżowane są zarówno płatne, jak i nieodpłatne imprezy. Te pierwsze odbywają się w amfiteatrze nad jeziorem Czos, podczas gdy wstęp na imprezy organizowane na placu Unii Europejskiej pozostaje bezpłatny.

Piknik Country i Folk w Mrągowie – jakie atrakcje czekają na nas w 2020?

Tegoroczny – aranżowany na przekór wszelkim przeciwnościom losu, festiwal będzie obejmował dwa obszary tematyczne – tradycyjny Piknik Country w mieście (24.07.2020 – 26.07.2020) oraz Taneczny Piknik Country (24.07.2020 – 25.07.2020).

Pierwszy dzień cyklu imprez (24.07.2020) upłynie pod znakiem eksperymentalnych nurtów w muzyce country. Harmonogram festiwalu przewiduje występy utalentowanych artystów grających muzykę alternatywną, folkową i indie. Konkretyzując, zyskamy sposobność podziwiania na żywo popisów pochodzącego z Wysp Brytyjskich zespołu The Wandering Hearts oraz rodzimej twórczości artystów Kwiatu Jabłoni.

Drugi dzień festiwalu (25.07.2020) zostanie uświetniony wspaniałym recitalem, który poprowadzi Georgetta Jones – córka najznamienitszej artystki w historii muzyki ountry. Jej dedykowany mamie koncert „Remebered Tammy Vynette” będzie swoistym epitafium całokształtu twórczości wokalistki.

Podczas recitalu usłyszeć bedzię można, chociażby takie legendarne przeboje jak „Stand by Your Man” oraz „Til I Get It Right”. Innymi wykonawcami, którzy wystąpią tego samego dnia, będą między innymi Mariusz Kalaga, Krystyna Mazur i JUCY oraz Bożena i Lech Makowieccy.

Piknik Country w Mrągowie – czym zauroczył nas w poprzednich latach?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, katalog gwiazd przyjeżdżających co roku do Mrągowa jest niezwykle szeroki. Uwzględnia on nie tylko wykonawców gatunku country. Doskonałym przykładem potwierdzającym taki stan rzeczy był edycja 2016. Na scenie pojawiły się popularne na polskim rynku muzycznym zespoły LemON i Wilki.

Organizowane podczas festiwalu atrakcje są niezwykle różnorodne i wykraczają poza czysty świat muzyczny. Jako przykład można wymienić, chociażby paradę pasjonatów motoryzacji, która w poprzednich latach była wartościowym uzupełnieniem wydarzeń artystycznych.

Podczas Pikniku Country nie zapomina się również o dzieciach. To dla nich przewidziano liczne zabawy pozwalające między innymi na przebranie się za odważnego kowboja, który jest postrachem całego Dzikiego Zachodu. Inną tradycją jest festiwalowe śniadanie, od którego rozpoczyna się pierwszy dzień cyklu imprez. Jest to oczywiście doskonała okazja do integracji wszystkich uczestników wydarzenia. Ma także społeczny wymiar – w poprzednich latach poczęstunek ofiarowywano podopiecznym tutejszego domu dziecka.

Piknik Country i Folk 2020 – dostępne opcje

Ceny biletów na tegoroczną (2020 rok) edycję festiwalu są umiarkowane. Koszt zakupu 2-dnioweg karnetu mieści się w przedziale od 160 do 450 PLN. Oprócz zwykłej „wejściówki” można także nabyć bilet Premium (gwarantujący najlepsze miejsca w amfiteatrze) oraz VIP (zapewniający wstęp na backstage). Godną uwagi alternatywą są bilety pakietowe dla całej grupy znajomych. Trzeba jednak w tym wypadku pamiętać, aby wszyscy członkowie grupy weszli na event dokładnie w tym samym momencie. Warto podkreślić, ze wstęp dla dzieci do 7 roku życia jest bezpłatny. Przypada im wtedy jedno miejsce wraz z odpowiedzialnym za opiekę dorosłym. Piknik Country i Folk 2020 – Mrągowo – nie może Cię zabraknąć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*

Zapisz sie do newslettera

I bądź na bieżąco z ofertami i promocjami

Kliknięcie ,,Wyślij" jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu oraz Polityki Prywatności Naczarter.pl