Wyszukiwarka ofert close filters

Udogodnienia:

1990 - 2020
rok
0 - 500
KM
1 - 60
m

Wyposażenie dodatkowe:

Znaleziono ofert: 0

50% Ofert nie jest już dostępnych w tym terminie. Śpiesz się !
Brak wyników.

Mikołajki

Mikołajki

Już niedługo sezon wakacyjny zacznie się na dobre. Tom właśnie z tego powodu warto zdecydować się na czarter jachtu w którejś z mazurskich miejscowości. W tym artykule zastanowimy się, jakie argumenty przemawiają za wyborem Mikołajek zarówno z perspektywy zwykłego turysty, jak i zapalonego miłośnika jachtingu.

Port Mikołajki - przegląd przystani jachtowych

Prezentowaną kompilację rozpoczynamy od Portu Wioska Żeglarska Mikołajki. Z pewnością jest to jedna z większych i bardziej zadbanych marin na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Wspomniany port odwiedza codziennie około 3500 osób. Samo nabrzeże dysponuje aż 200 miejscami cumowniczymi. Z pewnością jest to znakomity port dla tych wszystkich, którzy pragną nie tylko zadbać o swoją łódź, ale również po prostu wypocząć. Na terenie nabrzeża zlokalizowano między innymi slip, warsztat szkutniczy oraz dedykowaną jachtom stację benzynową. Jeśli pragniemy zaaranżować udane spotkanie towarzyskiej zarazem spałaszować coś smakowitego, wato odwiedzić tutejsze lokale gastronomiczne, które – notabene – noszą sugestywne i poetycko brzmiące nazwy, takie jak Lady Mary i Pod Złamanym Pagajem. Ku miłemu zaskoczeniu turystów, prezentowany port może poszczycić się także własną salą koncertową.

Kolejnym nabrzeżem, które z pewnością doceni niejeden amator jachtingu, jest Słoneczny Port. Znajduje się on na pograniczu dwóch akwenów wodnych, mianowicie Jeziora Mikołajskiego oraz Tałty. Jego bogate zaplecze doskonale wpisuje się w potrzeby zarówno miłośników żeglarstwa, jak i innych sportów wodnych. Port umożliwia między innymi slipowanie, cumowanie i zimowanie jachtu, a także kompleksowy serwis łodzi. Jako dodatkowe udogodnienie dla turystów udostępniono miejsce do grillowania oraz monitorowany parking samochodowy. Ponadto, w porcie znajduje się także dedykowana gościom restauracja.

Ostatnim portem w naszym zestawieniu jest Amax. Nabrzeże usytuowane jest w sąsiedztwie hotelu o tej samej nazwie. Na entuzjastów jachtingu czeka nie tylko starannie zagospodarowana przestrzeń przy kei, ale także serwująca wyśmienite specjały restauracja. Turyści mają także okazję skorzystania z zaplecza, które ukierunkowane jest na poprawienie dobrostanu zdrowotnego całego organizmu. Temu celowi służy między innymi sucha sauna, tutejsze jacuzzi oraz salon spa. Ponadto, dla najmłodszych przygotowano specjalną salę zabaw. Niestety, opisywany port ma skromny potencjał – dysponuje on bowiem jedynie 12 miejscami postojowymi dla łodzi żaglowych, motorowych oraz pozostałych jednostek pływających. 

Czarter jachtu – Mikołajki pełne atrakcji

Decyzja o urlopie w Mikołajkach może zostać podyktowana między innymi tym, że jest to miejscowość, kora obfituje w wyjątkowo zróżnicowane atrakcje turystyczne. Tak szerokie spektrum miejsc, które oczarowują swym niebanalnym urokiem, sprawia, że przyjeżdżając do Mikołajek. Można odnieść wrażenie, że otworzyliśmy portal do innego, fascynującego i zarazem enigmatycznego świata.

Turystów w Mikołajkach z pewnością urzeka odrestaurowany w 2011 pomnik Króla Sielawy. Zasadniczo, ta mityczna srebrzysta ryba z koroną jest także motywem przewodnim herbu Mikołajek. Pomnik Rybiego Króla zlokalizowano zarówno na najważniejszym placu miasta, jak i przy esplanadzie obok jeziora. Nie da się ukryć, że zdjęcie lub selfie z Rybim Królem w tle doda pikanterii nie tylko rodzinnym albumom, ale również profilom w mediach społecznościowych.

Doświadczenie duchowej uczty w miejscowości Mikołajki może być naprawdę wielowymiarowe. To właśnie w tej miejscowości znajduje się malowniczy amfiteatr, w którym odbywają się zarówno imprezy plenerowe, jak i recitale i koncerty. Architekci odpowiedzialni za budowę obiektu zaakcentowali także unikalną lokalizację Mikołajek — podziwiającym scenę Gościom ukazuje się także blogi widok tafli jeziora.

Przyszła jednak pora, abyśmy jednak nieco ochłonęli po tych artystycznych uniesieniach. Będąc w Mikołajkach, wato odwiedzić okręt Chopin – najbardziej okazały polski żaglowiec śródlądowy. Ten bajkowy statek, który został wykonany w konwencji XIX-wiecznego brygu, wykorzystywany jest nie tylko do rejsów po Południowych Mazurach. Turyści zyskują sposobność zaaranżowania imprez okolicznościowych oraz mogą dogodzić swojemu podniebieniu smakowitym obiadem.

Kolejnym obowiązkowym punktem w grafiku turysty przemierzającego Mikołajki, powinien stanowić Plac Wolności. To właśnie wspomniane miejsce stwarza doskonałe warunki do zrobienia sugestywnych fotografii. Poza licznymi kafejkami i zabytkowymi kamieniczkami znajduje się tam również starodawny hotel Mazur.