tagi:
date 14.06.2020
date 0 komentarzy
Prev Wróć

Rydzewo – przegląd urokliwych miejsc

Rydzewo – przegląd urokliwych miejsc

Rydzewo jest wsią w województwie warmińsko-mazurskim, która kryje w sobie multum cudownych miejsc. Być może dlatego ściągają tu liczni turyści z całej Polski. Miejscowość – poza pieczołowicie wykończonymi obiektami sztuki sakralnej – ma do zaoferowania naprawdę wiele. To właśnie to skryte bogactwo zainspirowało nas do opisania pełnych uroku miejsc w
tej wiosce. Rydzewo – przegląd urokliwych miejsc, w których nie sposób się nudzić.

Porty w Rydzewie – zróżnicowana oferta dla osób o różnych priorytetach

Marina Lester Club

Naszą kompilację przystani we wspomnianej miejscowości rozpoczynamy od portu Marina Lester Club. Prezentowany obiekt jest w stanie pomieścić aż 60 jednostek pływających. Oczywiście załodze jachtów zapewnia się podstawowe udogodnienia, takie jak dostęp do prądu, wody i adekwatnego zaplecza sanitarnego. Co ważne, tutejsza gospoda specjalizuje się w wyśmienitej kuchni. Zatrudnieni w tawernie kucharze wykazują doskonałą zdolność adaptacji swoich natywnych specjałów do indywidualnych preferencji Gości. Zamówić możemy między innymi smakowitą pizzę na cienkim cieście. Oczywiście Marina Lester Club oddaje do dyspozycji Klientów starannie zaaranżowany dom noclegowy. Miłym akcentem jest zaopatrzenie łazienek niezawodne kosmetyki nawilżające.

Gospoda pod Czarnym Łabędziem

Zdecydowanie innym obiektem jest Gospoda pod Czarnym Łabędziem. Zasadniczo jet to kompleks restauracji oraz portu. Sam lokal wiernie odzwierciedla atmosferę panującą w pruskiej tawernie około 150 lat temu. Nie oznacza to jednak, że menu lokalu jest monotonne. Dania inspirowane są bowiem nie tylko kuchnia pruską, ale też litewską i – rzecz jasna – polską. Jadłospis jest na bieżąco modyfikowany pod kątem roku. Sam lokal zdobył zaszczytne wyróżnienie publikacji Gault&Millau w latach 2016-2019. Sam obiekt zaskakuje jednak nie tylko niestandardowym menu. Goście mogą na przykład wypożyczyć lub udać się na przejażdżkę bryczką. W pobliżu mieszczą się ekscytujące trasy rowerowe i piesze. Widzimy zatem, że opcje aktywnego wypoczynku są niezwykle zróżnicowane. Z kolei Port Marina Gospody pod Czarnym Łabędziem dysponuje 40 miejscami cumowniczymi. Co istotne, oferta zawiera także takie pionierskie propozycje, jak na przykład żeglarstwo lodowe w zimie przy wykorzystaniu ślizgów bojerowych.

Marina Rydzewo

Inna godną uwagi przystanią jest Marina Rydzewo. Dysponuje ona 30 miejscami cumowniczymi, a swoją działalność rozpoczęła już w 1995 roku. W porcie można cumować do bojki tudzież knagi, natomiast w przypadku opcji longside konieczne jest uprzedzenie bosmana. Oczywiście na kei są niezbędne media, natomiast sama marina oferuje noclegi w estetycznych modułowych domkach. Tutejsze bistro inspirowane jest wiejską kuchnią. W praktyce oznacza to, że zamawiając na przykład śniadanie, z pewnością szybko zaspokoimy nasz głód. Zagwarantuje to na przykład przepyszna jajecznica na maśle z dodatkiem szczypiorku i sałatki, przegryzana kromką starannie wypieczonego chleba z pieca.

Tło dla mew

Ostatnim portem w naszym zestawieniu jest Tło dla Mew. Ta poetycka nazwa nie jest wcale dziełem przypadku. Sam obiekt doskonale wpisuje się oczekiwania orędowników slow-life, którzy doceniają urok małych, prozaicznych rzeczy. Organizowane na terenie przystani wydarzenia artystyczne charakteryzują się imponującą różnorodnością. Repertuar muzyczny uwzględnia nie tylko liryczno-szantowe recitale, ale także inne gatunki. Ponadto, organizowane są tu pokazy rzemiosła artystycznego, seanse jogi, a nawet wieczory poetyckie.

Ambicją właścicieli jest uczynienie z przystani kameralnej przestrzeni, która będzie azylem dla szukających głębokiego spełnienia osobistego artystów. Mogą oni tam promować swoją twórczość między innymi poprzez aukcje swoich dzieł lub warsztaty kreatywne. Tło dla Mew stara się jednak zaskarbić sobie sympatię nie tylko niebieskich ptaków, ale też urodzonych globtroterów. Przystań gwarantuje 30 miejsc do cumowania i kompleksową infrastrukturę. Na jej terenie działa także wyspecjalizowana szkoła żeglarska Lazy Jack. Marina dysponuje malowniczą piaszczystą plażą urozmaiconą atrakcjami dla najmłodszych. Goście mogą zarezerwować nocleg, natomiast tutejsza tawerna serwuje nie tylko dania rybne i warzywne, ale także milo zachwyca szeroką ofertą napojów, wśród których wyróżnia się „hyczka” – epicki przecier z kwiatów czarnego bzu.

Wybrane lokale gastronomiczne w miejscowości Rydzewo

Pierwsza niezależną restauracją w naszym wpisie jest Jakubowa Chata Jakubek. Lokal serwuje między innymi dania rybne na bazie sandacza i okonia, a także zasmażany ser i takie oryginalne dania, jak na przykład placki kresowe z sosem kurkowym. U progu urzeka nas przepiękne wnętrze z drewnianymi elementami dekoracyjnymi. Personel emanuje niewymuszoną kurtuazją i pozostaje otwarty na Klientów z zagranicy, zapewniając kompetentną obsługę w językach obcych. Ostatnim barem, który uwzględniliśmy, jest Jadłodajnia pod Świerkami. Lokal serwuje między innymi dość tanie zupy, takie jak na przykład rosół z kołdunami i pożywny chłodnik z ziemniakami. Jako drugie danie można skonsumować na przykład schab po cygańsku lub filet z kurczaka w płatkach kukurydzianych.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

*

Zapisz sie do newslettera

I bądź na bieżąco z ofertami i promocjami

Kliknięcie ,,Wyślij" jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu oraz Polityki Prywatności Naczarter.pl