tagi:
date 06.07.2020
date 0 komentarzy
Prev Wróć

Mazurolandia – Park Rozrywki, Nauki i Edukacji

Mazurolandia Park Rozrywki Nauki i Edukacji

Jeśli swój rejs zaczynasz od Giżycka, lub jeśli jest ono jednym z punktów na Twojej mapie wakacyjnej, warto zboczyć nieco z trasy, odpocząć od wodnych szaleństw i zanurzyć się w atmosferze historii. Nieopodal Giżycka, w Parczu, znajduje się niesamowity Park Zabawy i Edukacji Mazurolandia. Nie sposób oprzeć się ilości proponowanych tam rozrywek. To punkt obowiązkowy dla małych załogantów, bowiem atrakcji dla dzieci jest tam co niemiara. Mazurolandia – Park Rozrywki, Nauki i Edukacji.

W cieniu wielkiej historii – Wilczy Szaniec i ogrody Hitlera

Okazuje się, że w Gierłoży, nieopodal Parcza znajduje się nie tylko wspaniały park rozrywki dla naszych milusińskich. Są tam też zabudowania głównej kwatery polowej Hitlera, zwanej Wilczym Szańcem. Jest to także domniemane miejsce jego śmierci. Co prawda wycofujący się Niemcy wysadzili ją, zacierając wiele śladów i pozostawiając ogrom pytań, na które już nie otrzymamy odpowiedzi. Co roku miejsce to odwiedza nawet ćwierć miliona turystów rocznie.

Było to olbrzymie założenie, w skład którego wchodziło aż 200 różnych budynków. Były one w użyciu przez jedynie 3 lata, w których trakcie przez 800 dni przebywał i stacjonował tam Hitler, koordynując między innymi operację Barbarossa, w której planowany był atak na ZSRR.  Całość kompleksu otoczona jest bagnami, jeziorami i lasami. 

Mazurolandia skrywa w sobie ciekawy sekret . Na jej terenie odnaleziono i zbadano IV Strefę Wilczego Szańca, w której znajdowały się ogrody Hitlera. Jest to więc jedno ze znaczących miejsc, bowiem Hitler był w dużym stopniu wegetarianinem. To sensacyjne odkrycie dołączyło do perełek parku rozrywki jako część i uzupełnienie Muzeum Militariów. Można tam też prześledzić codzienne nawyki żywieniowe i dietę Hitlera oraz makietę ogrodu wykonaną na podstawie zdjęć lotniczych i relacji mieszkańców. 

Tutaj lepiej być grzecznym…

Kontynuując przygodę z historią, warto zajrzeć do grodziska rycerskiego, w którym można spotkać samego Wielkiego Mistrza Krzyżackiego. Dla tych grzeczniejszych uczestników zwiedzania przygotowane są do przymierzenia średniowieczne zbroje rycerskie, kolczugi, stroje Białogłowej. Najsilniejsi mogą się zmierzyć z legendarnym dwuręcznym mieczem Podbipięty, który waży aż 25 kg. Niegrzecznych czeka nie lada niespodzianka- mogą być zakuci w dyby lub mieć niezbyt przyjemne spotkanie z katem. Na amatorów kuszy i łucznictwa czeka rycerska strzelnica. Z kolei ze szczytu wieży widokowej można rozejrzeć się po wszystkich zakątkach Mazurolandii – między innymi po parku miniatur

Zwiedzanie w pigułce

Jeśli planujesz rodzinne zwiedzanie okolic Warmii i Mazur – warto zajrzeć najpierw do Parku Miniatur i zaplanować swą podróż. Znajdziesz tu największe atrakcje turystyczne i architektoniczne okolic w wersji mini. Jedną z największych atrakcji jest tu miniatura zamku krzyżackiego z Malborka– największa z tutejszych minibudowli. Ma ona powierzchnię aż 70 metrów kwadratowych. Jest tutaj także miniatura bazyliki w Świętej Lipce, pałace w Sztynorcie czy Drogoszach, miniatury kanałów, Twierdzy Boyen i innych ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc. Miniatura Wilczego Szańca oraz pałacu Hitlera to bez wątpienia atrakcja numer jeden. Dodatkowo można tu podziwiać makietę zamachu na Adolfa Hitlera. 

Nadchodzi Walkiria!

Mazurolandia przeżywa prawdziwe oblężenie w trakcie organizowanego tu co roku Mazurskiego Pikniku Militarnego, wymownie nazwanego Walkirią. To jedna z największych rekonstrukcji plenerowych, której towarzyszą pochody przez ulice Kętrzyna, prezentujące pojazdy bojowe oraz rekonstruowane jednostki militarne Wermachtu, Waffen -SS, a także Armii Czerwonej i Wojska Polskiego. 

Zabawa i odpoczynek w stylu mazurskim

Dzieci  na pewno z chęcią wybiorą się też na Polanę Baśni i Legend, gdzie przechadza się potężny czarodziej uzdrawiający rośliny i zwierzęta. Mieszkają tu przemiłe zwierzęta, a w Altanie Spokoju posłuchacie relaksującej muzyki i odgłosów lasu. Na ciekawskich czekają do opowiedzenia po raz kolejny mazurskie legendy. Porządku na polanie pilnuje bernardynka Kiara. 

Na amatorów bardziej współczesnej przygody czeka Strefa Zabaw, gdzie od najmłodszego do najstarszego klienta- każdy znajdzie coś dla siebie- trampolinarium, kule waterball, eurobungee, a także kolejka safari i wiele innych atrakcji. Mazurolandia – Park Rozrywki, Nauki i Edukacji – to świetne miejsce na rodzinną zabawę ! Ahoj Przygodo!

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*

Zapisz sie do newslettera

I bądź na bieżąco z ofertami i promocjami

Kliknięcie ,,Wyślij" jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu oraz Polityki Prywatności Naczarter.pl