tagi:
date 14.04.2020
date 0 komentarzy
Prev Wróć

Jakie atrakcje dla dzieci znajdziemy w Giżycku, Mikołajkach i Działdowie?

atrakcje dla dzieci mazury

Z dnia na dzień przybywa nowych miejsc, w których można całą rodziną miło spędzić czas podczas wypoczynku na Mazurach. Kraina Wielkich Jezior kusi spokojem, piękną przyrodą i ciekawą ofertą turystyczną. To istny raj dla żeglarzy, którzy coraz częściej czarterują żaglówki, aby w rodzinnym gronie miło spędzić wakacje. Gospodarze mazurskich miast coraz chętniej dbają o to, aby najmłodszych turystów nie zjadła nuda. Po rejsach pełnych przygód młodzi odkrywcy mogą znaleźć dla siebie ciekawe zajęcia. Zapraszam na wyprawę palcem po mapie w poszukiwaniu najciekawszych atrakcji dla dzieci w Krainie Wielkich Jezior.

Giżycko dla młodych podróżników

Pierwszy przystanek na naszej mapie to Giżycko. To niesamowicie popularne miejsce, które każdy żeglarz i turysta kochający Mazury doskonale zna. Atrakcji dla dzieci jest tu cała masa. Pierwsze kroki z dziećmi warto skierować do Parku Wodnego Wilkasy – każde dziecko uwielbia się pluskać w wodzie, jednak kąpiel w jeziorze to nie lada wyzwanie. Młodzi żeglarze powinni się w pierwszej kolejności nauczyć pływać. Najmłodsze dzieci znajdą tam specjalny, płytki basen do nauki pływania, starsze- sztuczną rzekę połączona ze sportowym basenem, czy zjeżdżalnię wodną w formie rury o długości aż 30 metrów. Z kolei rodzice nie tylko dostaną zniżkę dla rodzin, ale także mogą skorzystać z jaccuzi, czy masaży wodnych. W obiekcie znajduje się także ścianka wspinaczkowa, kręgielnia i bilard.

park wodny wilkasy
Park Wodny w Wilkasach


Tuż pod Giżyckiem, w Spytkowie znajduje się miejsce rozbudzające romantyczne wizje o Dzikim Zachodzie – punkt obowiązkowy na mapie każdego prawdziwego odkrywcy. To Muzeum Indian Ameryki Północnej i najprawdziwsza Wioska Indiańska. Któż z nas nie bawił się kiedyś w Indian, biegając po podwórku w pióropuszu, z łukiem zrobionym z gałązki wierzby i sznurka? Zabawa i edukacja podają sobie tutaj rękę. Znajduje się tutaj prawdziwa indiańska strzelnica, każdy może trafić do celu tomahawkiem i zobaczyć prawdziwy wigwam.

Dla nieuleczalnych miłośników sportów wodnych, którzy ani na chwilę nie chcą rozstawać się z wodą, także znajdzie się coś ciekawego. Wakeboarding to prosty sport, który mogą uprawiać także dzieci. Polega on na tym, że płynie się po powierzchni wody na desce, którą ciągnie łódź lub wyciąg.

Jeśli zaś młodzież ma już dość wody i uwielbia wszelkiego rodzaju małpie gaje – Park Linowy Wiewióra spełni ich oczekiwania. Znajduje się nad jeziorem Popówka Mała. To także miejsce, w którym może świetnie bawić się cała rodzina. Cztery tyrolki nad jeziorem oraz specjalny ogromny basen na 10 tysięcy piłeczek to nie lada wyzwanie. Dla najmłodszych znajduje się tu Trasa Maluch, całkowicie zabezpieczona i możliwa do pokonania bez uprzęży.

park linowy wiewiora
Park linowy Wiewióra

Park znajduje się w pobliżu Twierdzy Boyen, która także jest wspaniałym miejscem godnym odwiedzenia całą rodziną i odświeżenia wiedzy historycznej. Ten pruski obiekt fortyfikacyjny udostępniony jest do zwiedzania, w jego okolicy znajduje się też wiele ścieżek spacerowych. Kuźnia, koszary, wozownia, prochownia i armaty – zachwycą niejednego młodego odkrywcę.

twierdza boyen
Twierdza Boyen

Dla miłośników żeglugi śródlądowej firma Bosman oferuje niezapomniane rejsy malowniczą, godzinną trasą po najpiękniejszych zakątkach Mazur. Dla młodych odkrywców, którzy nie znają jeszcze smaku prawdziwego żeglarstwa, to wymarzone miejsce, aby złapać bakcyla i całkowicie zakochać się w Mazurach.

Atrakcje dla dzieci w Mikołajkach

Mikołajki to punkt absolutnie obowiązkowy na mapie każdego młodego odkrywcy Krainy Wielkich Jezior. To malownicze miejsce, zwane Wenecją Północy ma do zaoferowania cały ogrom atrakcji dla najmłodszych. Nie brakuje tu miejsc, w których można wyczarterować jacht i popłynąć z dziećmi w rejs po mazurskich jeziorach. Przystanek obowiązkowy to Wioska Żeglarska  – miejsce w sezonie tętniące życiem, pełne cumujących i odpływających żaglówek, szant, opowieści ludzi morza, pachnące przygodą.

Gród Galindów to tajemnicze i magiczne miejsce pełne niespodzianek dla najmłodszych. Zwiedzą tam lauks Galindów, odwiedzą Święty Gaj, a także polanę obrzędów. Będzie też okazja do zobaczenia podziemnych grot Perkuna, a także Labiryntów Demonów. Młodzi odkrywcy odnajdą tu także legendarną Komnatę Bursztynową oraz zajrzą do pieczary wiedźm. Niesamowite inscenizacje pokazują elementy naszej rodzimej kultury i wiary przodków.

grod galindow mikolajki
Gród Galindów – Mikołajki

Dla zaciętych graczy komputerowych Mini Las Vegas to z pewnością nie lada atrakcja. Znajduje się ono w Hotelu Gołębiewski. Tutaj całe rodziny świetnie spędzą razem czas, grając w gry zręcznościowe – symulator jazdy kolejką górską, wyścigi konne, samochodowe i motocyklowe, a także bawiąc się na czterotorowej kręgielni, grając w bilard lub snookera. W hotelu znajduje się też całoroczne lodowisko o powierzchni 700 metrów kwadratowych. Kiedy żar leje się z nieba, można się więc nieco schłodzić.

salon gier mikolajki
Salon gier w Mikołajkach

Działdowo  – atrakcje dla dzieci

Działdowo to przystanek obowiązkowy dla młodych odkrywców, którzy są zagorzałymi miłośnikami historii. To tutaj znajduje się Zamek Gotycki, który został wybudowany pod koniec XIV wieku. Choć jego kształt i forma nieco różnią się od oryginału (był przerabiany i odnawiany), a wejść do zabytkowej części budynku nie można, wciąż można spacerować po zamkowym dziedzińcu, chłonąc ducha historii i spotkać rycerzy z Bractwa Rycerskiego Świętej Katarzyny Ziemi Działdowskiej.

zamek gotycki w dzialdowie
Zamek gotycki w Działdowie

To tutaj znajduje się też jedyne na świecie Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. W miejskim ratuszu. Przy użyciu najnowocześniejszych technik multimedialnych każdy młody odkrywca dowie się wszystkiego na temat Krzyżaków, a także weźmie udział w warsztatach archeologii eksperymentalnej oraz muzyki, a także dowie się wszystkiego o strojach średniowiecznych.

interaktywne muzeum panstwa krzyzackiego
Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego

Dla amatorów akrobacji i skejtów idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu w wakacyjny dzień jest skatepark. Można tam poćwiczyć jazdę na specjalnych rampach na rowerze, deskorolce czy rolkach.

Młodzi odkrywcy spragnieni małpich figli także tutaj znajdą coś dla siebie. Figlogaj to plac zabaw, na którym każde dziecko znajdzie ciekawe zajęcie – suchy basen, zjeżdżalnie, kąciki do rysowania, zestaw do dziecięcego karaoke i przeróżne gry to tylko niektóre z oferowanych rozrywek. Z kolei w kręgielni Bila cała rodzina będzie się dobrze bawić. Znajdziecie tu kręgle, piłkarzyki, cybergaj, a nawet air hockey.

Jak widać Kraina Wielkich Jezior to nie tylko romantyczne rejsy po najpiękniejszych zakątkach Mazur, to także wiele ciekawych, uczących różnych umiejętności i równocześnie stanowiących centra rozrywki miejsc, gdzie każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*

Zapisz sie do newslettera

I bądź na bieżąco z ofertami i promocjami

Kliknięcie ,,Wyślij" jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu oraz Polityki Prywatności Naczarter.pl