tagi:
date 23.05.2020
date 0 komentarzy
Prev Wróć

Ekomarina Giżycko – ekologiczny port na Mazurach

Ekomarina Giżycko

Port Ekomarina w Giżycku wzniesiono stosunkowo niedawno, bo w 2010 roku. Prezentowane nabrzeże charakteryzuj się kompleksowym zapleczem sanitarnym oraz technicznym. Ta budząca podziw przystań znajduje się nad jeziorem Niegocin. Ekomarina Giżycko to ekologiczny port na Mazurach.

Lokalizacja Portu Ekomarina

Usytuowanie prezentowanego portu jest na tyle korzystne, że doskonale wpisze się w oczekiwania nawet najbardziej wybrednych globtroterów. Fakt ten nie powinien budzić zdumienia – marina znajduje się bowiem pomiędzy pirsem nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi. Nieopodal najważniejszej alejki spacerowej Giżycka. Co istotne, w pobliżu prezentowanej przystani skonstruowana została kładka nad torami. Może ona posłużyć jako na przykład znakomity punkt widokowy. Wykonane w tym miejscu zdjęcia będą z pewnością urzekać swoją bezkompromisową sugestywnością.

Atuty Ekomariny w Giżycku

Pomimo relatywnie niedługiego okresu funkcjonowania opisywana przystań zaskarbiła już sobie sympatię licznych żeglarzy oraz turystów. Spora powierzchnia portu, która oscyluje w granicach 2500 m2, została starannie zagospodarowana. Na jej terenie mieści się między innymi kapitanat, restauracja, kasa biletowa, WOPR, posterunek policji oraz straży miejskiej. Ponadto, w porcie nie zabrakło pomieszczeń dedykowanych osobom, które ucierpiały w wyniku wypadków na wodzie.

Abstrahując od tego, na terenie przystani znajduje się wieża oraz specjalny taras. Co istotne port dysponuje salami konferencyjnymi, które w razie potrzeby udostępnia zainteresowanym podmiotom. Prezentowana aula ma powierzchnię aż 207,6 m2 i wyśmienicie sprawdza się podczas organizacji różnorakich wydarzeń. Takich jak wszelkiego rodzaju prezentacje, prelekcje, spotkania handlowe oraz warsztaty umiejętności miękkich.

Na tym oczywiście walory mariny się nie kończą. Z portu skorzystać mogą bowiem nie tylko amatorzy konwencjonalnej żeglugi śródlądowej, ale również miłośnicy małych idealnych do wykonywania ewolucji motorówek wodnych i wakeboardinbgu. Przystań umożliwia nie tylko slipowanie jachtów, ale również skuterów wodnych w cenie 20 złotych. Oczywiście wśród punktów usługowych znajdujących się na terenie Ekomariny ważną funkcję pełni także warsztat szkutniczy. Za godzinę wykonywania usług w zakresie szkutnictwa trzeba zapłacić 40 złotych.

Dlaczego Ekomarina w Giżycku jest przyjazna dla żeglarza?

Prezentowana przystań jest przede wszystkim dużym portem, w którym szczególny nacisk położono na walory praktyczne. Miejsca z pewnością nie zabraknie tu dla nikogo. Przystań jest na tyle duża, że może pomieścić aż 138 jednostek. Warto jednak przy okazji doprezycyzować, że wspomniana zdolność obejmuje 102 łodzi eo długości do 12 metrów. Może tam stacjonować jedynie 6 jednostek o długości przekraczającej przytoczoną wielkość.’

Port zapewnia niezbędne udogodnienia. Przy kejach przewidziano dostęp do wody i prądu. Entuzjaści żeglarstwa mogą także skorzystać ze specjalnej pompy eliminującej nieczystości. Dla nowo przybyłych żeglarzy uwzględniono również opcję zimowania jachtów. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Gości, zarząd portu zdecydował się na całodobowy monitoring. Przybywający do Ekomariny turyści nie powinni także obawiać się o zaaranżowanie noclegu. W pobliżu znajduje się bowiem wiele przytulnych pensjonatów, np. Sunny House, Apartament przy Marinie oraz Apartament Twoja Przystań.

Ekomarina – przyjazna dla pasjonatów dzięki konkurencyjnym cenom

Ceny różnorakich usług, jakie oferuje opisywana przystań, wydają się rozsądne. Nawet z perspektywy osób o różnych priorytetach, nawet jeżeli dysponują one ograniczonym budżetem. W przypadku stacjonowania jednostki na terenie portu cena uzależniona jest od długości konkretnej łodzi jachtowej. Pozostawienie jednostki o długości od do 8 metrów na okres doby kosztuje 25 PLN. Od 8 do 10 metrów – 30 PLN, od 10 do 12 metrów – 35 PLN, natomiast powyżej 12 metrów – 40 PLN.

Ekomarina Giżycko – ekologiczny port – oferuje także szerokie spektrum możliwości dla podmiotów zainteresowanych tradycyjnymi formami reklamy umiejscawianymi w przestrzeni portowej. Przykładowe wykupienie baneru o powierzchni 1 m2 do celów marketingowych kosztuje 1000 PLN rocznie, natomiast flagi – 800 PLN na rok.

Atrakcje kulturalne przystani Ekomarina

Ciekawym urozmaiceniem pobytu w marinie może się okazać organizowany corocznie festiwal sztuki filmowej Visa Kino Letnie. Delektowanie się wybranym seansem filmowym podczas pobytu na łódce z pewnością na długo utkwi w pamięci Gościa. Wypełniony musicalami poniedziałek a może sobota w konwencji oscarowych propozycji? Bez względu na konkretne preferencje, warto poświęcić choć jeden dzień na tę prawdziwą duchową ucztę.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*

Zapisz sie do newslettera

I bądź na bieżąco z ofertami i promocjami

Kliknięcie ,,Wyślij" jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu oraz Polityki Prywatności Naczarter.pl