tagi:
date 05.06.2020
date 0 komentarzy
Prev Wróć

Atrakcje dla dzieci na Mazurach

mazury atrakcje dla dzieci

Wybierając się na żagle ze swoimi pociechami, pamiętaj że Mazury kryją wiele zakątków, które warto odwiedzić, aby urozmaicić Wasz letni pobyt w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Poniżej opisaliśmy miejsca, które naszym zdaniem warto odwiedzić i sprawić dodatkową frajdę dzieciakom, ale także i sobie. Kolejność przedstawionych atrakcji jest przypadkowa i zapewniamy, że każde z tych miejsc jest inne i kryje przed Wami wiele tajemnic … 😉

Przygoda w ZOO Safarii w Okrągłym

Jedną z świetnych atrakcji zarówno dla dzieciaków jak i dla dorosłych  jest przygoda w zoo safarii w Okrągłym. Na miejscu właściciele przygotowali niezwykłą przejażdżkę specjalnie dostosowanymi samochodami z przyczepami lub ciągnikiem, która trwa 60 min. Podczas przejażdżki możecie podziwiać, a przede wszystkim oglądać z bliska mnóstwo wspaniałych zwierząt.  Na miejscu znajduje się także pełen niespodzianek plac zabaw, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią. Organizowane są również na zakończenie zwiedzania quizy i zabawy na temat zwierząt. Istnieje możliwość przejażdżki na kucyku, nauki jazdy konnej a w sezonie zimowym prowadzona jest szkółka narciarska. Po dniu atrakcji możecie zrelaksować się i zjeść dania kuchni polskiej i regionalnej w pensjonacie Sielanka (również menu dla najmłodszych).  Na miejscu organizowane są także grille i ogniska.

Mazurolandia – Kętrzyn

Miejsce to pokazuje miniatury zabytków regionu.  Odwiedzisz tam prawdziwą Mazursko – Warmińską chatę, Park Militariów – ze wspaniałymi eksponatami z II wojny światowej, strzelnicą, a także przymierzalnią strojów historycznych z czasów wojennych. Ponadto w Mazurolandii znajdziesz średniowieczne grodzisko rycerskie. Możesz przymierzyć np. zbroję rycerską, kolczugę, wziąć do ręki tarczę czy dobycie oburęczne i ważący ponad 25 kg „miecz Podbipięty”. Na miejscu istnieje możliwość  oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii i atrakcje na mazurach w miniaturze. Park zabaw dla najmłodszych oferuje kolejkę elektryczną, basen z piłeczkami, trampolinę i dmuchane zjeżdżalnie. Na miejscu możesz też dobrze zjeść. Mazurolandia czynna jest od 28 kwietnia do 14 października.

Galindia – Iznota – kraina historycznego plemienia

Gród Galindów położony jest u ujścia rzeki Krutyni do Wielkich Jezior Mazurskich. W Galindii zobaczysz wiele niesamowitych miejsc np. podziemne Groty Szamana, pieczary Wiedźm, groty biesiadne, restauracje, tawerny, bary nad jeziorem i rzeką, możesz wybrać się na spływy kajakowy Krutynią,  czeka też na Ciebie przepiękny malowniczy park Galindowych zabaw i niesamowitych przygód. Galindia jest czynna cały rok, położona jest w Iznocie koło Mikołajek.

Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie

Park znajduje się na terenie Puszczy Piskiej, większość zamieszkujących tam zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a także karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Zwiedzanie obywa się tylko z przewodnikami. Możesz podziwiać tam takie zwierzęta jak m. in.: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek. W Kadzidłowie znajduje się też grupa zwierząt Syberii i Dalekiego Wschodu. W Kadzidłowie świetnie spędzi czas cała rodzina.

Wioska Indiańska – Spytkowo

10-hektarowe gospodarstwo w miejscowości Spytkowo, 5 km od Giżycka. W ponad stuletnich poniemieckich zabudowaniach stworzone zostało muzeum Indian Ameryki Północnej. Przedstawione tam zostały najcenniejsze eksponaty indiańskie np. kolekcja oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, przedmiotów obrzędowych, zabawek itd. Oprócz tego w plenerze pokazane są większe obiekty, przede wszystkim naturalnych rozmiarów model indiańskiej wioski. Wioska złożona jest z kilku naturalnej wielkości tipi oraz konstrukcji obrzędowych (szałas pary, platforma pogrzebowa). Na miejscu po wiosce oprowadzą Was profesjonalni przewodnicy.

Rezerwat żubrów – Borki

Rezerwat położony w Wolisku Puszczy Boreckiej, na miejscu znajduje się platforma widokowa z której można oglądać żubry w trakcie dokarmiania. Obecnie na terenie Puszczy Boreckiej żyje ponad 80 osobników. W ciągu pięciu lat stado żubrów w Puszczy Boreckiej  ma wzrosnąć do 90 sztuk i tym samym może stać się drugim pod względem liczebności stadem tych zwierząt w Polsce. Dorosły samiec żubra waży od 440 do 920 kg. Samica od 320 do 640 kg. Żubry mają dobry wzrok i węch. Doskonałe miejsce warte odwiedzenia, idealne na spacer i spędzenie czasu z rodziną, doskonale zlokalizowane w Puszczy co daje możliwość oglądania zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Twierdza Boyen – Giżycko

Twierdza powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Od roku 1945 Twierdza Boyen przeszła w ręce Wojska Polskiego. W latach 50 – tych podjęto decyzje o stworzeniu tam  kilku przedsiębiorstw spożywczych, co spowodowało przekształ­cenia, duże zniszczenia, a przede wszystkim budowę nowych, zupełnie nie pasujących do charakteru obiektu budynków. Sytuacja ta miała miejsce do po­czątku lat 90, kiedy to większość z tych zakładów została zlikwidowana. Od tego momentu Twierdza Boyen stała się miejscem często odwiedzanym przez turystów.

Atrakcje w Giżycku

Ponadto warto wybrać się z dzieciakami do centrum Giżycka, które w okresie letnim tętni życiem, przejść się promenadą przy plaży, odwiedzić jedną z wielu świetnych restauracji. W okresie letnim znajdziesz w Giżycku wiele atrakcji dla dzieci: wesołe miasteczko, wieża ciśnień, dmuchane zjeżdżalnie, wypożyczalnie rowerów, quadów, samochodzików, place zabaw, plażę miejską, stragany z zabawkami dla dzieci, jak i słodkościami (wata cukrowa, lody itp.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

*

Zapisz sie do newslettera

I bądź na bieżąco z ofertami i promocjami

Kliknięcie ,,Wyślij" jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu oraz Polityki Prywatności Naczarter.pl