Wyszukiwarka ofert close filters

Udogodnienia:

1990 - 2021
rok
0 - 500
KM
1 - 60
m

Wyposażenie dodatkowe:

Bora 490 Open

Znaleziono: 2 ofert
50% Ofert nie jest już dostępnych w tym terminie. Śpiesz się !
Bora 490 Open

Jeśli nie posiadasz uprawnień, ale chciałbyś wybrać się na spokojny rejs w celach turystyczno-rekreacyjnych, to idealnym wyborem będzie jacht motorowy Bora 490. Łódkę cechuje elegancki kadłub o opływowym kształcie, a także duża powierzchnia pokładu, która jest w stanie pomieścić do 5 osób załogi. Jest to jacht bezkabinowy i nie posiadający WC, dlatego najlepiej się sprawdza do krótkich, jednodniowych rejsów. Brak kabiny jest często wynagradzany przeciwdeszczowym tentem, który stanowi świetną ochronę przed słońcem w upalne dni. Dla pasjonatów kąpieli słonecznych na pokładzie znajdziemy swobodną przestrzeń do relaksu i opalania się.

Jest to jednostka ciesząca się dużym uznaniem wśród turystów i bardzo chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi, ponieważ wysoka burta czyni ją bardzo bezpieczną oraz wygodną. Czarter motorówki bez patentu to doskonały pomysł na zwiedzenie pięknych zakątków Mazur (Giżycko, Węgorzewo, Ruciane-Nida) wraz z rodziną i znajomymi.

Jacht motorowy Bora 490 jest wyposażony w ekonomiczny silnik zaburtowy, który spala maksymalnie do 3-4 litrów na godzinę. Dodatkowym atutem łódki jest wyjątkowe małe zanurzenie, dzięki czemu zwiedzimy nią niedostępne dla innych jednostek - płytkie akweny. Przed czarterem upewnijmy się, że wyposażenie łódki zawiera niezbędne środki ratunkowe: kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe, gaśnicę i apteczkę. 

Opis - Bora 490 dane techniczne:

  • Długość: 4,90 m
  • Szerokość: 2,05 m
  • Liczba osób: 5
  • Waga: 350 kg

Jacht motorowy bez patentu - czy to możliwe?

Czarter jachtów bez patentu jest możliwy dla łodzi wyposażonych w silniki o małej mocy. Według aktualnych przepisów możemy bez uprawnień wynająć jacht motorowy o mocy silnika do 10 kW (ok. 13 KM), ale prędkość maksymalna jednostki nie może przekroczyć 15 km/h. 

Łódź Bora 490 Open to jednostka, której czarter jest możliwy bez uprawnień sternika motorowodnegowystarczy mieć ukończone 18 lat - do wypożyczenia jachtu niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Jeśli nigdy wcześniej nie wynajmowałeś motorówki, nie posiadasz patentu i z tego powodu czujesz lęk, nie musisz się przejmować. Pierwszego dnia czarteru, armator lub pracownik portu przeprowadzi z Tobą krótkie szkolenie i wyjaśni zasady sterowania łódką.

Do zalet jachtu motorowego Bora 490 należy również niski koszt wynajmu - jest to najtańsza motorówka udostępniona w czarterze na Mazurach. Atrakcyjna cena (nawet od 500 PLN na dobę!) wynagradza dość ubogie wyposażenie. Rezerwacji możesz dokonać online poprzez serwis NaCzarter.pl - w ofercie znajdziesz ponad 70 portów, w tym Giżycko.